KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138624
*
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:55:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 10:54:02
1
400 kr
15/3 19:00:40
2
450 kr
15/3 19:27:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Silvia Schmidt
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 10:54:02 | 1 | 400 kr |
15/3 19:00:40 | 2 | 450 kr |
15/3 19:27:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52